Sayfalar

27.01.2011

Mümkün Mü Dersiniz?Aşağıda eklediğim konuda bir şey yapabilir miyiz bilmiyorum. Aslında belki farklı fikirleri paylaşarak olabilir onu da bilmiyorum ama yapmak gerekli sanki. Kayıtsız kalmamak gerekli. Ailelerden okula giden çocukların adını öğrenmek ve destek olmak olabilir ama bana bunlar devamlılığı olmazsa başarılı olacak şeyler gibi gelmiyor. Maaş bağlanması talebi dile getirilebilir!

Şurada Disk'e bağlı sendikaların adres ve telefonları var mail atılabilir. Ne yapılabilir sizce?

Bu link Türkiyedeki Sendikalar

20 yorum:

 1. Ah güzelim, mümkün müdür araştırıcam. Trafik kazaları ne yazık ki büyük bir sorun. Dikkatsiz araç kullanmak, kullanılan aracın bakımsızlığı... Gördün mü minübüsün içini ne hale getirmişler daha çok 'mal' taşıyabilmek için. Mal çünkü o insanlar... Mümkün mertebe tasarruf yapmak, mazottan, benzinden kar etmek lazım ya hani... Bir de karşı taraf var, tırın şoförü. Anladığım kadarıyla adamın bir suçu yok kazada. Minübüs hatalı sollama yapmış, fakat adamın tırını yakmaya çalıştı ölenlerin yakınları. Bunun yerine o minübüse o insanları tıkıştıranı alsalar şöyle bir çembere hani diyorum ki neyse aklımdaki fikirler de pek insani değil benim... bunu fark ettim.

  YanıtlaSil
 2. Tarım İş kolunda faaliyet gösteren sendikalar olabilir.Ama onların yapacakları da büyük bir olasılık ile sınırlı bir para yardım olarak kalır.

  YanıtlaSil
 3. Avram Usta arasak mı tarım işkolundaki sendikaları?
  Kedim hiç bakmadım resimlere ve hatta haberesadece dün akşam üzeri radyoda duydum mevsimlik işçi der demek de :(Ne bileyim...
  Ben zamanı kolluyorum arayacağım sendika bi sorarız ne kaybedeceğiz ki?

  YanıtlaSil
 4. Kedim sen iş anlamında avantajlısın bi öğrensen bildirsen biz de yapmaya çalışsak?

  YanıtlaSil
 5. elbetteki yetmeyiz yetemeyiz bir yere kadar yetişir elimiz ama en azından yetiştiği yere kadar uzatabiliriz!

  YanıtlaSil
 6. Bir önceki yazıya yorum yaptım. Biz bir konuşalım. Bağlantısı olan bir arkadaşımız var Pandora ve benim... olabilir mi yapabilir miyiz bir şey.. akşam seni haberdar ederim ben...

  YanıtlaSil
 7. şimdiden mutlu yılar sanaaaaaaaaaa, mutlu yıllar sanaaaaaaaa.. doğum günün kutlu olsun Ebru'cum şimdiden.. (nolur nolmaz hazır öğrenmişken yazayım dedim.. malum yarın nolcamız belli değil.. öperim)

  YanıtlaSil
 8. Ebru çok güzel bir olaya parmak basmışsın. Bu konu hakkında araştırmaya gireceğim. Sessiz kalmaz çığ gibi büyümeye çalışırsak umuyorum ki bir şeyler yapabiliriz...

  YanıtlaSil
 9. Sizden bilgi bekleyelim ne gelirse elimizden yapalım/yapmaya çalışalım.Belli mi olur belki cidden çığ gibi büyür.

  Deli Anneciğim teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 10. Dun haberlerde gordum cok uzuldum, insanlar ekmek parasi icin ne sartlarda calisiyor.

  Bir onceki post icin tebrik ederim esini, darisi bize insallah :)

  YanıtlaSil
 11. ne güzel duyarlı bir düşünce. hep başkaları düşünsün isteriz bu gibi yardımları.

  YanıtlaSil
 12. Anlık çözümler işe yarasa da kalıcı ne yapılabilir acaba?
  Pino ve Şuşu'dan çizimler konusunda yardım ister konu başlatırız imza, mail,tel,fax yetkililer (gıcık oluyorum bu lafa da) Pandora ve Karōshi bize bilgi verecek onlardan haber bekleyip başlarız.

  YanıtlaSil
 13. Ebru'm,

  Pandora ile akşam (şu an dışarıda kendisi)detaylı konuşacağız.. tabii ne olur ne olmaz bilemeyiz ama bir şeyler deneyeceğiz.. daha doğrusu Pandora bu tip girişimlerde oldukça deneyimli.. haberleşeceğiz seninle..

  YanıtlaSil
 14. Tamam canım sizden haber bekliyorum.

  YanıtlaSil
 15. Ebrucuğum araştırıp ne yapabilirliğine bakacağız bu durumun. Türkiye'de yazık ki bu tip konulara yaklaşım çok hoş değil. Hasta insanları ölüme terk eden bir devlet sistemimiz var. Günlerden beridir bunla ilgili bir olayın üzerindeyim. Güvenmiyorum çok sendikalara, derneklere ve devlete. Ama hiç bir şey yapmdan oturmaktan iyidir zorlamak kapıları. İyi düşünmek, araştırmak ve birlik içinde hareket etmek lazım doğrusu...

  YanıtlaSil
 16. Sevgili Pandora beni de rahatsız ediyor izleyip duyup unutup gitmek. Belki buluruz bir şeyler.
  Elimden geleni yapmaya hazırım sizden haber bekliyorum.

  YanıtlaSil
 17. duyarlılığınız için sağolun.artık yeter demek lazım.umarım faydamız dokunur.sevgilerimle.

  YanıtlaSil
 18. Herkes minicik bisiler yapsa kocaman cig olur.

  YanıtlaSil
 19. Kamikaze keşke yapacak birşey olsaydı. Önceki gece de ankarada 17 işçi öldü patlamalarda:((

  Didemciğim kuvvetli bir örgütlülük gerek olmuyor ne yazık ki:((

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?