Sayfalar

4.05.2011

Sahibim buruğum ama olsun:) Fujican Geldi

Yandaki makinaya pazar günü sahip oldum /olduk. Hüzünlüyüm çünkü SLR isterken alamadım. 5 yıllık kalkınma planımızı çıkartınca da bir süre daha olamayacağını anlamış olmaktan hedefi küçülttükçe küçülttüm. Ama şunu fark ettim elime mak.alıp gezemiyorum o kadar para versem yine aynısı olurmuş:) Pazar gününden beri elime bile alamadım  neden derseniz vakit bulamadım:) Deneme çekimleri çaptım ve gayet de güzelmiş. Ne yapalım beklemeli ve sabretmeli değil mi? Bu da güzel anneler günü şeysi yaptım kendime:) 
Biraz üçkağıtçıyım sanırım çünkü 6-7 ay önce notebook alırken eşime 2 yıl hiçbirşey almayacağım demiştim:) hatırlattığında ise hiç hatırlamıyorum diye yan çizdim:)


Tutumlu kadınlardan olamadım hiç. Olmalı aslında ama olamadım ben. Vestiyere sığdıramadığım ayakkabılar daha bir kez giyinmediğim kıyafetler ve varlığını unuttuğum çantalar. Neyseki eşim çok anlayışlı başkası olsa boşardı beni. İda'nın kıyafetleri deseniz yine öyle o kadar çok alıyorum ki anlatamam.
İdefix, LCW, C&A taksitleri asla bitmeyen yerlerin başında geliyor. Buna epeydir Teknosa eklendi:)
Diyorum ki altın gününe gir be kadın, dolar gününe gir üç kuruş biriktir. Yok olmadı. Hatta gün olayınıda ilk bana verin ama sonra ayrılırım dediğim için kuzenler tarafından dışlandım:) Oysa dışlayacak ne vardı ki? 
Tutumlu olmayı öğretsin biri bana ciddiyim çok ihtiyacım var. Öğretin ki birkaç ay sonra yine nikon diye başlamayayım:( Nedir yolu yordamı? 
Ekmek parasından arttırdım diyenler nasıl yapıyor o işi? Neden sadece ekmek alıp çıkamıyorum marketten?
Bu da slr çekime izin veriyor:)

55 yorum:

 1. İŞte bu yüzden acilen Sosyalizm.:))) Adamcağızın tek kurtuluş yolu bu.:)

  YanıtlaSil
 2. öyle görünüyor:))
  Veya altın günü:)))

  YanıtlaSil
 3. aynı modelden ben yaklaşık 3 ay önce aldım ama hiç mi hiç memnun kalmadım istediğim netlikte değildi özellikle gece çekimlerinde
  yinede güle güle kullan :)

  YanıtlaSil
 4. Ahh deme zaten çok içime sinmiyor:((
  Gece yatarım artık ne yapalım:(

  YanıtlaSil
 5. Güle güle kullan Ebrucuğum. :))
  Fotoblogunu dörtgözle bekliyorum.
  :)

  YanıtlaSil
 6. Aaa ekmekçim çok güzel fikir açayım hemen:) Teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 7. ben verdiğim paraya çok acıdım senin gibi kocama söz verip aldığımı unutturup yenisi alıyorum :)sonum ne olacak Allah bilir
  hatta ben beğenmediğimi gittim söyledim değiştirmek istedim değiştirmediler ayda 50 tl ödüyorum ödedikçe içim acıyor

  YanıtlaSil
 8. Aslında makina ağzıyla kuş tutsa bana yaranmayacak biliyorum:)) İstediğim başka olunca ama üzüldüm bak şimdi unutturmaya başlayım ben:))

  YanıtlaSil
 9. benim istediklerim bin tlnin üzerindeydi bende mecburi aldım istemeyen gelin gibi bir türlü sevemedim

  YanıtlaSil
 10. Sorun bizde:))
  Benim istediğim 2.500 TL idi:(((
  1.000 olsa bunla aradaki farkı görmeyim derdim ama fark çok olunca. Hem ne yapalım gezemiyorum ki aslında yapmayı istediklerime yeter.
  Tutumlu oldum galiba birden:)) en azından sözle.

  YanıtlaSil
 11. Bak bilincindesin herşeyinde birde bilmiş bilmiş konuşuyorsun karşımıza geçip çocuum :) valla olmayanları düşün ihtiyaçmı düşün..ben son zamanlarda hiçç birşey almadığımı farkettim ancak yetiyoruz kendimize kira ftlar mutfak aa bitti para :) olmasa yetinmek zorunda kalsan gereksiz der alacaklarını hep ertelerdin :) neysee efem güle güle kullan makineni :)

  YanıtlaSil
 12. Ülkücüm yok anacım kredi ödüyoruz faturalar yıllardır harç ödüyorduk daha yeni kurtulduk.
  Tutumlu değiliz olsak birikim yapsak tatil yapsak eller havaya yapsak fena mı olur.

  YanıtlaSil
 13. Değil aslında yyaptığımız ne çok şey ihtiyaç dışı. İçim acıyor bakınca da 12 saat çalışıp saçma sapan şeylere harcamak off:(

  YanıtlaSil
 14. kemek alıp çıkamıyorum ki :)) çok hoşuma gitti..ilk önce hayırlı olsun başlamak lazı di mi bir yerden bak bana ben koca makine aldım da ne oldu zaman yaratamadıktan sonra :) umarım booolllca fotoğraf çekebilirsin yani zamanın olursa...tutum demişken...demek ki senden bende de var bir tane bende anlayışlıymışım onu anladım helal valla eşine de bana da:)

  YanıtlaSil
 15. Ya işte onu düşün en çokta..nelerle kimlerle uğraşıp kazanıyorsun..
  Birikimi tatil için kullanmayı düşünüyor şuna bakınız hele :) yok senden bişi olmaz :P şimdi şöyle yapalım sen bana her ay bir miktar gönder ben biriktireyim senin için :)

  YanıtlaSil
 16. Hayırlı olsun makinan. Çektiğin fotoğrafları koyarsın artık.:)Ah Ebru! Makineyi görünce yüreğim pır pır etti. Kanayan yarama bastın aslında! :)9 Ben bu aralar bir Nikon d 90'ın hayaliyle uyuyup uyanıyorum. Düşünmesi bile heyeceanlandırıyor.

  YanıtlaSil
 17. Losstimehakikaten zaman yaratamayınca da işe yaramıyor ki onca para verip. Bu arada tebrik ederim seni de cidden madalya hak eden erkeklerdensiniz:))


  Ülkücüğüm canım 15 yılda 1 kez tatil yaptık inanmazsın:) Geçen sene. Ne yapayım tadı damağımda kaldı. Annem de diyor bana ver diye taksitler bitsin de bakalım:))

  Sanemciğim http://nehirida.blogspot.com/2009/09/hayal-iste-off.html bak bu linkte nikon d80 hayalim vardı o zamanlar d90 yoktu yıla baksana 2009 :)) Aslında tutumluymuşum:)

  şaka bir yana d90 çok pahalı hakkını verip gezmek dolaşmak lazım o da bizde yok. Bu beni idare etsin artık ne yapalım. Umarım sen sahip olursun.

  YanıtlaSil
 18. Tamam o zaman bölüştürürsün artık :)
  Peki tatile gitmenede izin verdim yazık sana :)

  YanıtlaSil
 19. Yok bu sene köye gideceğim:)) İzmir ödemiş:)Süper eşimin köyü ödemişe bağlı

  YanıtlaSil
 20. Ebru kelin ilacı olsa misali ben de hiç biriktiremem. Aslında bir kadının köşede az da olsa bir kaç kuruşu olmalı.
  Ben kendime hedef koydum. Ev istiyoruz. buna ulaşmak için de kısmak gerekiyordu. önce kredi kartlarımı sıfırladım. benimkileri evde bıraktım eşiminkilere dadandım :)

  YanıtlaSil
 21. O tatilden sayılmıyor mu :)selametle diyelim ve susalım çenem düştü yine :)

  YanıtlaSil
 22. Bol fotoğraf karelerini görmemiz dileğiyle,güle güle kullan makinanı Nehirİda,sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
 23. Ebrucum makineni güzel günlerde kullan canım.Olsun bu da iyidir.İdare eder seni.Bakarsın yakında hayalini kurduğun ellerinin arasında oluverir...
  Tutumluluk meselesine gelince...
  Bizimde evliliğimizin ilk yıllarında yaptığımız ne varsa onunla kaldık.İlk 5 yılda (tamamen kendi imkanlarımızla) bir ev alabildik,sonrasında peşpeşe önce Yamaç arkasından ikizler derken çoluk çocuk arasında birikim mirikim hak getire.Allahtan evi almışız yoksa şapa oturduğumuzun resmi olacaktı.
  Tatile 3 yıldır bizde hasret kaldık maalesef.Umarım bu sene bir fırsat bulur da yıldız sayısı düşükte olsa bir otele atabiliriz kendimizi.
  Bir taraftan hayat kısa para biriktirmekte neyin nesi diyorsun,diğer yandan ama dünya hali kenara üç beş kuruş atmalı,çocukların geleceği için diye düşünüyorsun.İkise de gerekli ama hepsi bir arada şu an için zor.
  Sağlık en mühimi,o olsunda gerisi kısmet...
  Öperim canım.

  YanıtlaSil
 24. Heyecan yaptım :)) Güle güle kullanın . Güzel günlerde güzel güzel fotoğraflar çekin .:) Biz de bakalım ama :)) Çok iyi bir haber bu .

  YanıtlaSil
 25. biz de yapamıyoruz birikim ama yapanlar da yapıyor gerçekten.. bu işin sırrını çözersen bize de söyle.. makineni güle güle kullan, çok güzel fotoğraflar çekeceğine eminim :)

  YanıtlaSil
 26. Mucizem canım çok hoşsun:) Kocanın kartlar sayılmaz harca harca:)) Dilerim kavuşursun müstakil evine.

  Ülkücüğüm konuş konuş ben şikayetçi değilim:)

  Nehireceiğim teşekkürler.

  Yaruzeciğim iyi ki almışsınız büyüdükçe masrafları da artıyor. Sağlık dediğin gibi en önemlisi.

  Burakcığım çekerim tabi yaz da geliyor gezebilirim sanırım:)

  Anne Kaleminden çözersem söylerim emin ol ama zor gibi:))

  YanıtlaSil
 27. yaa ne demezsin :) susma hakkımızı kullanıyoruz azimle

  YanıtlaSil
 28. Susma hakkını destekliyorum erkeklerin:))
  Bize yarıyor.

  YanıtlaSil
 29. Ara Güler'e özenip kendime Nikon F 80 analog bir makina almıştım. Bayağı bi çektim sonra baktımki taba bir sürü para veriyorum. Senin makinanın aynısından eşim alıverdi.

  YanıtlaSil
 30. Toprak küplerden al. İçindeki paraya ulaşman için kırman gerekiyor. 3-5 bişi atarsın zamanla çoğalır o. Biraz iradeyle para biriktirebilirsin (:

  YanıtlaSil
 31. hayırlı olsun...güle güle kullan arkadaşım..ben de neler neler istiyorum ama olmuyo. benim makinayı bi görsen...valla benim makinadan kaaatttttt kat güzel...

  bu arada tutumluluk mu o da ne? :)

  YanıtlaSil
 32. Şikayetci değilmisin sevindim buna bazı arkadaşlar şikayetci oluyorda başlarına bela oluyormuşum :))
  Hele bir tanesi(Aslı) :))dedi ki sus hele bi burada da gel faceye benimde facem yok ne yapim :))

  YanıtlaSil
 33. ama nereden hissettin sana geldiğimi tam fotoğraf makinasını okuyordum..;)) ya senin telepatin iyi bu gün ya da benim ki...;)

  YanıtlaSil
 34. donanmışız ebrucum güzel anlarda kullan en yakın zamandada gönlündeki oyuncağına kavuş:)) bu arada bu zaman işi feci yaratmak istesende olması gerekenler izin vermiyor malesef:(

  YanıtlaSil
 35. Güle güle kullan eminim vakit ayırırsın güzel kareler paylaşmak dileğiyle

  YanıtlaSil
 36. Annelili 2000'lerde onlardan da almıştım eve hırsız girdi:)) Resimlerin güzel senin demek aynı makinalarla bakalım.

  K.C.S. küpü delerim ben kenardan:)

  Dilekciğim tutumsuz kadınlar ne çokmuş meğer:) Çok ayıp çok.

  Ülkücüm benim var da açtığım yok:) Bugün biraz kaytardım farkındasınızdır:)

  crazywomenrosemary bugün kaytardım ama bana çok oluyor bu :)) İkizde öyleyiz diyelim bari.

  Meyracığım son günlerde çok güzel resimler ekliyorsun sayfana dilerim ben de yapabilirim.

  Bilenin annesi teşekkür ederim umarım.

  YanıtlaSil
 37. tabiki sende güzel kareler yakalayacaksın biraz zaman canım ben beklemedeyim:))

  YanıtlaSil
 38. Ebru ablaaa :) Yeni çekeceğiniz fotoğraflar için bir yer düşünelim ? Meselaa hah Safranbolu mesela :)) Fotojenik şehir...Dekorum.

  YanıtlaSil
 39. çook güzel görünüyor. güle güle kullan canım. kareleri bekliyoruz artık ve bir de fotoğraf blogu. artık tımbır mı olur, başka mekân mı bilmem. ama bu güzel şeyden sebeplenmemiz lâzım bizim de:))

  YanıtlaSil
 40. Tımbırı beceremem sanıyorum ama blog olur en kısa zamanda:))

  YanıtlaSil
 41. Burakcığım abladan sonra siz yok ama:))

  Meyracığım umarım yakalarım.

  YanıtlaSil
 42. ebru, tımbır çok kullanışlı. her konuda kolay kullanımı. ve çok zevkli. en çok tımbırı sever oldum ben. gerçi ben daha çok (ç)alıntıcıyım. nadiren kendi karelerimi kullanıyorum. ama tımbır gerçekten tiryakilik yapacak kadar güzel bir mekân. (reklamları izlediniz:))

  YanıtlaSil
 43. Bakıyorum bazen sayfana ben de akşam kurcalayım bakalım tımbırı:)

  YanıtlaSil
 44. Güle güle kullan, fotoğrafları bekliyoruz:))

  YanıtlaSil
 45. d90 ı ma 2009 da kavuştum, o gün bugündür bir dolu atölye ve kurs tamamladım öğretilen ve öğrendiğim tek şey "fotoğrafın makinadan bağımsız olduğu idi" elbette daha farklı işler yapabilirsin ama hoca bize cep teli ile çekilmiş bazı kareler gösterdi ki şaşırdık kaldık, yani neymiş, altın gününe girile, vakti gelince eldeki makina anaya verile dertlenme şimdi yani, altın olmazsa dolar avro falan olsun:))

  YanıtlaSil
 46. bence Ebrucum keyfini cikar... bir kac sene sonra bunu ida'ya verir, sen istedigini alirsin :)
  gule gule kullan x

  YanıtlaSil
 47. hayırlı olsuna rkadaşım güzel günlerde kullan .boşver bir daha mı geleceksin dünyaya al ne istiyorsan ve mutlu ol bugün varız yarız yokuz.

  YanıtlaSil
 48. Leylak Dalım teşekkür ederim bak şimdi heyecanlanırım ben herkes resim bekleyince:)

  Kaymaklı Kadayıfcığım çok doğru bir nokta aslında neredeyse 2 yıl olacak ben de eşimin telefonuyla çekiyorum:) Hiçbir iddam yok ama sadece seviyorum aslında. Ne hoş tekniğiyle öğrenmiş olman.

  Özlemciğim İda da öyle söylüyor:) Teşekkür ederim canım.

  Sezocuğum teşekkür ederim.Annem daha bugün duydu canıma okudu sen nasıl kadınsın diye diye:)

  YanıtlaSil
 49. Hayirli olsun.Güle güle kullan.
  Artik resimlerde de gösterirsin maharetlerini :)

  YanıtlaSil
 50. İş yerime beklerim eminim ki süper karaler yakalarsın burada :)

  YanıtlaSil
 51. Aslıcığım umarım:) Aksi halde evde ida resimleri bol bol:)

  Ülkücüğüm senin orası süper gelmeli de uzak:)

  YanıtlaSil
 52. Eee bir foto koysan da bizde gorsek :))

  YanıtlaSil
 53. Makina gerçekten güzelmiş.. umarım güzel manzaralarda zamanınızın bol olduğu özgür çekimler yapabilirsiniz..

  YanıtlaSil
 54. Çok geç oldu ama nihayet oturup blog okuyabiliyorum,hayırlı olsun canım.Bilirim o aldım ama içime sinmiyor durumlarını.Çok can sıkıcı.Umarım makinen beklediğinden daha marifetli çıkar da iyi ki almışım dedirir sonunda.Gerçi bir yerde okumuştum,marifet makinede değil fotoğrafçıda olmalı diye.Tıpkı,en son model,süper bir fırın aldın diye ortaya muhteşem lezzette yemekler çıkmayacağı,işin yemeği pişirende bittiği gibi.Bekliyoruz Ebru Hanım,ortaya nasıl lezzetler çıkaracaksınız şimdi ;)
  özlem

  YanıtlaSil
 55. Başlangıç için güzel makine, işini görür.
  Güle güle kullan.
  Bende Fuji'nin daha eski modeli var, yetiyor ama insan nedense teknolojideki üst model niteliklerini görünce elindeki nedense hep yetersiz geliyor.
  İyi günlerde kullanman, keyifli kareler yakalaman dileğimle...
  Benimkinden daha iyi makinere sinir oluyorum! :)

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?