Sayfalar

9.07.2013

Nezaketen yaşıyor, her gece ölüyor, durmadan yürüyor, çayı çok seviyor, giderek çürüyor ve yalnızlaşıyoruz.
—   Barış Akbalı  
 
Şimdi bitti işim. Gözlerim zonkluyor saat 19.02. Belki yine 21'den önce çıkamayacağız.  Birkaç sayfa Birhan Keskin iyi geldi. Bir de Eskici. (burada) Usulca söylüyor ya sözlere inat huzurla teslim oluyorum dinginliğine. Birhan Keskin dedim ne ekledim değil mi:)  Zaten cümleler de başladığım yerden devam etmiyor bilesiniz. Bilmeniz çok mühim. Bilip hak vermeniz belki de...
İnsan zaman zaman fazlasıyla onaylanmaya ihtiyaç duyuyor. Diğer günlerden çok daha fazla. Değil mi? diye bitirince yine ortaya çıkıyor onaylanma isteğim. Olur olmadık her yerde onaylanmak istiyorum şu sıra. 'evet evettt  ennn haklı sensin' deseniz olmaz mı?
Küçük hanım kızılay'da göbek atıyordu. Sanırım 4 kardeşler. Cep telefonu ile oldu böyle oldu. Pembeli abi 'ille de roman olsun' diye başlayıp devamında uyduruyordu. 'Atıyorsun ama iyi gidiyor' dedim 'aamann abla bozuk paran varsa at' dedi. Bozuk param vardı attım. O şarkının sözlerini attı ben de bozuk para.  Kısa ve öz bitirdi tartışmayı. 


"hayat öylesine caydırıcı ki, korkuyorum sevgilim…
bu dünyayı ben uydurdum desem, sonrasını diyemiyorum."
 

                                                                                                                                      B.Keskin  

5 yorum:

 1. bazı hayatlarda hep bi hüzün vardır, bazılarında dahası...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle be Cem. Neresindeyiz bilmem? Kendisi miyiz bilmem.

   Sil
 2. birhan keskin hep iyi gelir evet :) bir de eskici'yi dinlememisim daha once. ne guzelmis, iyi ki onu da paylasmissin...
  biz senle yine oğullarımızdan uzak bir yaz geçiriyoruz degil mi? sarılırım sıkı sıkı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle Şulem yine öyle ama iyiler ya mutlular ya yetiyor değil mi? Fakat evdeki o boşluk var ya feci oluyor akşamları. Ben de sarıldım. Gördüğün ilk an kocaman öp Ozanı bir de benim için.

   Sil
  2. Hah unuttum eskici çok afrklı değil mi bir de ferfecir öyle gelir. geceleri sessizken, karanlıkken, yalnızken:)

   Sil

Siz ne dersiniz?