Sayfalar

28.09.2011

Hiç Bu Kadar Korkmadım Ben..

Bazı olaylar vardır aklınızın bir kenarında hep kalır, kalacaktır. Dün böyle bir olay yaşadık. İnanılmaz derecede panik olmakla ünlüyüm zaten. Özellikle de söz konusu İda ise.
Okuldan 15.30'da geliyor. Annemlere bırakıyor servis  binalarımız karşı karşıya. Akşam üzeri anneme 'Efelere gideceğim' demiş ama annem ya duymamış ya da hatırlamıyor (muş) Saat 15'de İda'yı aramaya başlıyor annem ta ki 19.30'a kadar. Efe bizim binada bir de Koray var bizim binada ve Berdan da karşı binada İda'nın oynadığı bu üç çocuk. Efelere daha önce gitmemişti hiç ve binanın arka cephesinde evleri. Annem Koraylara ve Berdanlara soruyor binanın önünde oynayan çocuk da yok hiç ve paniklemeye başlıyor. Annemlerin binadaki herkes sokakta İda'yı aramaya başlıyor. Bu arada annem panikle kapının üzerinde anahtarı unutuyor ve telefonunu da tabi. Bize 19 gibi haber veriyor. O sırada Marmaristen gelen arkadaşımız Mavi Elmas'ı almaya gidiyoruz. Merhaba bile diyemedim. Trafik inanılmaz, yollar kapalı anneme ulaşamıyorum komşular bize haber veriyor ama onlara da ulaşamıyorum. Deli gibi ağlıyorum ve o an aklımdan geçenleri buraya aktarmam inanın mümkün değil. Aklımda tek bir numara bile kalmıyor arabadan inip koşarak gitmeyi düşünecek kadar da saçmalıyorum üstelik.
Arabadayken dayım arıyor aynı semtteyiz. Ağzımızı arar gibi konuşuyor ben iyice iptal birşey oldu ve bunlar bizi hazırlıyor diye geçiyor aklımdan. Eşim tek kelime telaffuz etmedi. Sesini dahi duymadım tüm bunlar yaşanırken ben ağlarken o tamamen sessiz iptal oldu:( Annemi komşular sakinleştirmeye çalışıyor ve bu arada herkes arıyor. En sonunda Koray'ın annesi Eflere sordunuz mu diyor ve İda oradan çıkıyor. Annem o an bitik Komşunun evine yığılıp kalıyor. Biz hala yollarda ağlıyoruz. Eve gittiğimizde sokağa girerken gözlerimi kapattım kalabalık göreceğim bina önünde birşey oldu diye geçiyor sadece aklımdan. Arabadan inince binanın önünde kaldım:( Elmas koş oğluna demese orada öylece bekleyeceğim:(
Annemin tansiyon fırlamış, bel tutulmuş gözler balon gibi şişmiş:( İda şaşkın. Biz sersem.
Annem hala hasta.
Ben hayatımda böyle bir korku ve çaresizlik yaşamadım hiç.Yanında yattım sarılarak ve sürekli bakarak:( Uyursam alıp gidecekler sandım. of kötüydü çok kötü.


45 yorum:

 1. OLUR BÖYLE VAKALAR..İDA ARTIK ANNESİNEDE HABER VERMELİ BİR YERE GİDECEĞİ ZAMAN..HATTA BENCE ONA SEN BİR TELEFONDA AL ANNESİ..BÖYLECE BİZ PANİK İNSANLAR BU DURUMU DAHA RAHAT ATLATIRIZ...

  YanıtlaSil
 2. yaşadığınız korku tarif edilemez birşey..Allah bir daha yaşatmasın..Çok üzüldüm ama Allah'a şükür ki kötü bişey olmamış..Allah evlatlarımızı korusun..Ben de okula gönderiyorum ama yüreğim pır pır hep :( ANnelik çok zor..

  YanıtlaSil
 3. Anneciğinin arama sırasında yaşadığı korku dolu saatleri düşünemiyorum!! Senin haber alamama durumun daha da fena :(( Çok büyük geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 4. Çok geçmiş olsun annenize.Allah yaşatmasın bir daha.Çok sıkıntı verici bir olay,başlığı okurken bile tedirgindim ne ile karşılacağım diye:(

  YanıtlaSil
 5. Allah kimseyi böyle acılarla sınav yapmasın korkunç bişey gerçekten o birkaç saat içinde kalp krizi geçirebilir insan:(
  Çok geçmiş olsun bi rüya görmüştüm yazın oğlum kayboluyodu nasıl ağlayıp haylırarak uyanmıştım içim sızlıyo hala :S

  YanıtlaSil
 6. Düşünmesi bile korkunç. Ne yalan söyleyim annenizin yerinde olmak istemezdim. Çok çok geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 7. çok geçmiş olsun Allah bi daha yaşatmasın :/

  YanıtlaSil
 8. Çok geçmiş olsun, çocuk söz konusu olunca insan paranoyak oluyor. Kuzum yanımda yatarken bile aklıma onunla ilgili kötü bir düşünce gelince çıldıracak gibi oluyorum. Gerçekten zor bir durum atlatmışsınız, annenize de çok üzüldüm, tekrar geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 9. Geçmiş olsun. Yıllar önce ben de anneme benzer bir şey yaşatmıştım. Üstelik biz şehir dışında lojmanda oturuyorduk, ve ben okuldan sonra arkadaşımın evine oynamaya gitmiştim. Habersiz. :)
  Bahsettiğim yıllarda terör var, ve annem yurt yöneticisi. İşi nedeniyle olayları yakından biliyor. biraz da telaşlıdır. Kızımı kaçırdılar diye endişelendiğinden eminim.
  Ama ben 17:00 gibi arkadaşımın ağabeyinin bisikletinin arkasında şen şakrak eve gelince aşırı sinirlendiğini hatırlıyorum. Oda hapsi!
  O yaşta çocuklar böyle şeyleri akıl edemiyor.
  Şimdiki aklımla düşünüyorum, pek kolay bir şey değil bunu yaşamak. Ama ben de yapmıştım, oluyor böyle şeyler.
  Tekrar geçmiş olsun, ama bir daha yapmaz artık.

  YanıtlaSil
 10. Geçmiş olsun,aksilik olacak ya her şey üst üste gelmiş. Şükür ki kavuşmuşsunuz...

  YanıtlaSil
 11. Ebrucum okurken yüreğim sıkıştı gözlerim doldu kıyamam anneciğine de sana da çok şükür ki birşeyi yok kuzunun.Çok büyük geçmiş olsun canım :(

  YanıtlaSil
 12. Çok geçmiş olsun, böyle bir paniği ve korkuyu Allah kimseye göstermesin.

  YanıtlaSil
 13. Rabbim bizi korktuklarımızdan, korkularımızdan emin kılsın.

  YanıtlaSil
 14. dilerim Rabbim korktuklarımıza uğratmasın ve dilerim hiçbir kimseyi evladı ile sınamasın inşaAllah

  YanıtlaSil
 15. Geçmiş olsun Ebrucum. Dilerim bir daha böyle şeyler yaşamazsınız, ne kadar korktuğunu tahmin edebiliyorum ama annenin durumunu düşünmek bile istemiyorum. Neyse ki herşey iyi sonuçlanmış. Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 16. gecmis olsun sevgili ebru .. rabbimden korktugunuzun basiniza gelmemesi dilegiyle aminamin ..

  YanıtlaSil
 17. ebru çok çok geçmiş olsun nasıl bir kabus yaşamışsın allahtan iyimiş ama sizin yaşadıklarınızı burada kendimi kasarak okudum ki sonuçunda bulduğunuzu tahmin ederk(ertesi gün hemen yamazdın yoksa)ama insan o stresi burdan hissedebiliyor çok çok çok geçmiş olsun ve bir daha yaşatmasın.annenede çok geçmiş olsun yazık üzüldüm annene.

  YanıtlaSil
 18. anaaam ben bile strese girdim, geçmiş olsun

  YanıtlaSil
 19. çok geçmiş olsun okurken çok duygulandım insan ne yapar böyle bir durumda çok zor neyse ki korkulan olmamış ama çaresizlik duygusu işte o en kötüsü allah göstermesin ve herkesin yavrusunu korusun sevgiler...

  YanıtlaSil
 20. çok geçmiş olsun, Allah yavrularımızı korusun

  YanıtlaSil
 21. Cok gecmis olsun Ebru'cum, anliyorum seni, Mirzahan da okula yuruyerek gidiyor, cikista ve giriste ariyor eger biraz gec kalsa endiselenmeye basliyorum ki senin gibi uc saat gecse Allah korusun.

  YanıtlaSil
 22. cok gecmis olsun. beter bir yasamissiniz gercekten. neyse ki sonu tatliya baglanmis :) operim cok.

  YanıtlaSil
 23. üfffffff aman aman allah yaşatmasın bi daha.valla okurken ben ebru oldun da neler kurdum içimden.ya sen...geçmişler olsun hepinize,en çok ta annaneye...

  YanıtlaSil
 24. hepinize çok ama çok geçmiş olsun :((

  YanıtlaSil
 25. Aman Tanrım! Geçmiş olsundan başka yazacak birşey gelmiyor aklıma. İnan ki bir anne olarak okurken dizlerimin bağı çözüldü.Tanrı ya da her ne koruyacaksa korusun, saklasın bütün çocukları... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 26. çok geçmiş olsun :( gözlerim doldu okurken büyük bir olay atlatmışsınız, tekrarı yaşanmaz umarım :(

  YanıtlaSil
 27. Anne olmak böyle bir şey işte demek . Çok geçmiş olsun. Eminim İda bir şeyler öğrenmiştir akıllı bir çocuk nazar değmesin. Umarım tekrar yaşamak zorunda kalmazsınız böyle bir durum .

  Elmas hanım Ankarada mı beraber atlayın Safranbolu'ya gelin Ebru abla :)

  YanıtlaSil
 28. Çok çok teşekkür ederim herkese.İnanılmaz bir korku ve çareslikmiş. Aklıma geldikçe bile fena oluyorum. İyi ve kötü günde hep varsınız çok şanslıyım çok teşekkür ederim.
  Elmas seminer için ankara da cuma yarın da dönecek Burakcığım.

  YanıtlaSil
 29. delirmem için sağlam bir sebep işte bu. düşünmek bile istemiyorum. düşünmekkkk... :((((

  DİKKAT ETSİN BİR DAHA İDA. HABER VERMEDEN GİTMESİN LÜTFEN :(

  YanıtlaSil
 30. Yaşadıkların benim çocukları kaybetme kabuslarına benzemiş. Hala görürüm seyrekte olsa.Bağırırım bağırırım sesim çıkmaz. Neyse sonu güzel bitmiş.

  YanıtlaSil
 31. Korkunç birşey yaşamışsınız ama çocuklarla oluyor böyle şeyler.İda bundan böyle daha dikkatli olur eminim Ebrucum.

  YanıtlaSil
 32. oğlum bir yaşında havale geçirmişti. hayatımda ilk defa öyle bir görüntü görmüştüm ve onu bir an önce evimizin altındaki polikliniğe indirmeye çalışan abime, boşuna uğraşmayın o öldü demiştim. bu kelimeyi öyle şuursuzca söylüyordum ki, elimde bir pet şişesi durmadan onu sıkıyordum.ondan güç almaya çalışıyordum.düşün ki ağlayamıyordum bile.çok şükür ki iyi haberini aldım, çok şükür ki sağlıkla yanımda.ancak kaybetme korkusunun ne olduğunu, çaresizliğin ne olduğunu, umutsuzluğun ne olduğunu ilk defa gerçek anlamda o zaman yaşadım. canım o kadar fazla yanıyordu ki, oracıkta ölsem bu ancak bana verilmiş bir ödül olabilirdi. şimdi yazını okudum da not bırakmadan geçemedim. seni ne kadar iyi anladığımı bilmeni istedim. Allah kimseyi evladıyla sınamasın. biz insanoğlu arsız varlıklarız, herşeye dayanabilen, katlana bilen varlıklarız. ama işin içine evlat girince işte o zaman sonumuzu kestiremiyorum. büyük geçmiş olsun canım, dilerim bir tekrarı daha olmaz. İda'ya benden kocaman bir öpücük vermeni istiyorum. bizi bir daha korkutmasın..

  YanıtlaSil
 33. ve bazı anlar var paylaştıkça can sıkıntınız azalır, paylaştıkça sevinciniz artar.
  Anne /baba olmak ne kadar farklı bir durum, duygu yorumlarınızla bir kere daha gördüm bazılarını gözlerim dolarak okudum.
  İyi ki varsınız çok teşekkür ederim yorumlarıyla ve mailleriyle varlığını hissettiren arkadaşlarıma.

  YanıtlaSil
 34. bu duygu çok kötü.
  kaybetme korkusu .bir de evlat olunca
  gerçekten zor bir gün yaşamışsınız.
  Geçmiş olsun.

  YanıtlaSil
 35. canim benim cok cok gecmis olsun...:((..sevgiler..

  YanıtlaSil
 36. İmtahan zor yerden gelmiş ki en zoru. Geçmişler olsun herkeslere.
  Gemilerde zincir bir yapı vardır. Bir kişinin yaptığı, yapacağı ya da ihmal edebileceği tek bir şey tüm gemi personelinin hayatını tehlikeye sokar. Bu yüzden ast üste isteğini ilettiğinde tekrarını duyduktan sonra Evet cevabı alır ve tekrar eder. Ya da üst ast a emri ilettiğinde emrin anlaşıldığını anlayabilmek için tekrarını duymak ister.
  Sevgili İda cık ta böyle bir kuralı güzel aklının bir kenarına yerleştirirse ailesin deki kıymetlilerinin ömürlerinden ömür gitmez...
  Sevgiyle...

  YanıtlaSil
 37. OFFF BU NE YA
  OKURKEN BEYNİM UYUŞTU...
  ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM..
  TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLDU İNAN...
  NEYSE Kİ SONUÇ SEVİNÇLİ...

  YanıtlaSil
 38. Çok teşekkür ederim. Umarım tekrarı olmaz zaman asır gibi geliyor ve hızlanmanız gerekliyken yavaşlıyorsunuz sanki.
  Gemi örneği ne güzel oldu:)
  O günden beri konuşuyoruz ida ile sanıyorum tekrarlamayacak. Ama o hala anneannesine haber verdiğini söylüyor annem de duymamış olabilir:(
  Ortada bir anlaşamama durumu var yani:)

  YanıtlaSil
 39. Nehir İda,
  Büyük geçmiş olsun.Yavrularınızdan ayrı düşürmesin Rabbim, uzun ve mutlu bir ömür dilerim...

  YanıtlaSil
 40. Okurken ben yaşadım sanki o anı...Bir daha yaşatmasın Rabbim böyle korkuyu...

  YanıtlaSil
 41. Çok teşekkür ederim. Çocuklarımız hep iyi olsunlar hep. Çok zordu saatler ama annemin yaşadıkları çok daha zordu.

  Bir kez daha teşekkür ederim herkese.

  YanıtlaSil
 42. Nefes alabilir mi ki insan öyle bir durumda?..Allahım!
  Ebru'm en korktuğum şeydir evlatlarımdan ayrılmak,düşünemem bile!:( Off gözümde canlandırdım üzüntünüzü,halinizi,seni,anneni...
  Neyseki tatlıya bağlanmış herşey,
  kavuşmuşsun yavruna...
  Rabbim ayırmasın bir daha..Öperim ikinizi de çok geçmiş olsun cnm.

  YanıtlaSil
 43. Ben bunu nasil atlami$im.Cok gecmi$ Olsun.
  Nasil bir korku ya$ami$sin öyle

  YanıtlaSil
 44. Korkulmayacak gibi degil. Insanin hayati kararir iyi annene bisi olmamis. Bir de siz uzaktasiniz. Hay allah ya gecmis olsun.

  YanıtlaSil
 45. Teşekkür ederim çok kötü bir gündü en çok da annem için üzüldüm hala atamadı üzerinden geç kalınca bile panikliyor.
  Bir daha yaşanmayacak ida hala cezalı:)

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?