Sayfalar

7.12.2011

Mim, Ödül

Aynı konuda hem Guguk Kuşu hem de Amak-ı Hayal mimlemiş ödül de sayılıyor bu belirteyim hemen:) Ödülün içeriğine dair bir bilgiye rastlayamadım akıllarına geliyor olmak da ödüldür diyerekten teselli edeyim kendimi ve biraz fırsat bulabilmişken yanıtlayayım. Bir de Limon Çiçekleri'nin mimi var devamında da onu:)
Kural 1: Ödülü veren kişiye teşekkür ediyoruz ve blogunun linkini veriyoruz. Guguk Kuşu'na ve Amak-ı Hayal'e çok teşekkür ederim. İsimlerini tıkladığınızda sayfalarına gidebiliyorsunuz.
Kural 2: Hakkımızda 7 gerçeği paylaşıyoruz.
Neden 7 adet gerçeği paylaşıyoruz burasını pek anlamadım uğurlu bir sayı mı yoksa yeter kısa kes manasında sınır sayı mı bilmiyorum. Hakkımdaki 7 gerçek hımmmm zormuş da:)
1. Hakkımdaki en önemli gerçek küçük bir adama kör kütük sevdalı oluşum. Gözlerine, ellerine, kokusuna, onun bir gülüşüne ömrümü veririm. Çocuğunuza en önemli gerçeğim demek çok doğal aslında belki bu kategori dışı olmalı ama aklımın ilk kıvrımında İda elimde değil:)

2. Emir kipiyle konuşmaktan nefret ederim. Ne iş yapıyor olursa olsun, ne kademede olursa olsun asla emir kipiyle konuşmam insanlarla ve benimle konuşulmasından da nefret ederim.

3. İnsanların işini değil kendini pazarlıyor olmasını hayretle izler ve gülerim.
4. Hastalık denebilecek düzeyde kaygılıyım, yaşam alanıma müdahale edilmesinden hiç hoşlanmam
5. Hala anne kuzusu sayılabilirim:) Bunu istiyor değilim sürekli sorun yaşadığımdan annem bana öyle davranıyor:) Bunu derken bir alttaki maddeye bakınız:) Benimkisi güçsüzlük değil annem daha güçlü:)
6. Kadınlarda gücü çok önemserim. Güçsüz görünen kadınlarla arkadaşlık yaparken 'acaba' kalır aklımda hep. Güçlü olmalı kadın. 
7. Tutumlu değilim. Ne yazıkki asla tutumlu olamadım.

Gelelim Limon Çiçekleri'nin mimine.
Ruhum ne renk?
Aslında çok renk. Renk renk diyebilirim. Her ne kadar siyah-gri görünümlü olsam da değilim. İnanılmaz derecede eğlenceli, geyik olabilirim, ardından salya sümük ağlayabilirim her renkten var ruhumda:)

İzlediğim Bloglar Ne renk?
izlediğim bloglar da her renk. Yemek blogu da izliyorum, tasarım da. Her blogda farklı insanlar ve yaşamlar var hepsi başka renklerde. ne yazık ki eskisi kadar çok blog gezemiyorum.
Limon Çiçekleri beni daha doğrusu sayfamı Lacivert bulmuş ve anlamı da   düşünce gücünü arttırır,ciddiyet verir diye açıklamış. İltifat etmişsin sevgili Limon Çiçekleri:) Sen benim nasıl gayri ciddi biri olduğumu bir bilsen ah:))
Çok teşekkür ederim. Kim yanıtlamak ister?

isimler vermiştim ama atlayıp unutmak da istemiyorum mecbur bırakmak da zamanı olan, konuyu seven herkese açıktır :)

Ha bir de; 5. günü de geride bıraktım sigarasızlıkta:) Bu kaçıncı demeyesiniz uzmanlar bile başarısızlığı normal karşılıyor siz de karşılasanız olmaz mı:) Bu defa zorlanmıyorum nedense ilk defa paket bitmemişken 'içmiyorum beee' diye dayılandım ondan mı acaba:) şaka bir yana ne kadar ciddi fiziksel acılara katlanıyor insan, ölüm acısına katlanıyor şunun yokluğuna mı dayanamayacağım dedim. Ne kadar mantıklıyım değil mi:) 

20 yorum:

 1. Kişinin işini değil kendini pazarlıyor olmasına ben hayretler içinde seyrederim o yüzden işte ağzım pek kapanmaz:))Güzel tespit

  YanıtlaSil
 2. Aylacığım sen yanıtlamıştın değil mi aynı konuyu:) Yoksa hemenn beklerim diyeceğim.

  YanıtlaSil
 3. kadınların gücü konusuna sonuna kadar katılıyorum,güçsüz kadına tahammülüm bile yok benim:) güzel kadın teşekkür ederim ismimi gördüm mutlu oldum:)ama ben mim konusunu sayfamda kapattım uzun süredir kusuruma bakmayacağını bilmekle daha mutlu olurum bilesin;)sevgiyle kal yakışıklı İdanın annesi...

  YanıtlaSil
 4. Meyracığım problem yok. mimler konusunda ben de ilk defa bu kadar seri oldum:) Sözlü gibi pek geriliyorum ben de.Aslında isimleri kaldırsam mı:)

  Kimseyi mecbur bırakmak da istemiyorum.

  YanıtlaSil
 5. Sen çok renkli olsan da sayfana ilk bakışta biraz siyah-beyaz görünüyorsun. Okudukça anlıyor, tanıyor insan. :)

  YanıtlaSil
 6. Nehir cevapladım ben bugün,fazla bekletemiyorum mimleri sonra düşüncelerimde gezdikçe yoruyor beni:))

  YanıtlaSil
 7. Sigarayı bırakmanıza sevindim, bırakıncaya kadar denemeye devam umarım bu son denemeniz olur. Sigarayı bıraktığımda daha pozitif oldum ben ve pis kokmaktan kurtuldum:)

  YanıtlaSil
 8. rengarengarengarenkkkkkk:) renk renk ruhlu hatun. ben de güçlü hatun severim ama görüntüye aldanmamak lazım. ne güçlü görünen hatun gördüm en ufak meltemde yıkılan, ne hatunlar gördüm hiç ummadığın fırtınalara dayanan:) şiir gibi yazdım haha:)

  YanıtlaSil
 9. inşallah bırakırsın sigarayı...

  YanıtlaSil
 10. Umarım 5. aylar be 5. yıllar da görürsün sigarasızlıkta. Tebrik ederim bu bile içen için uzun zaman aslında :)

  YanıtlaSil
 11. mim için teşekkürler kısa süre sonra cvplayacağım.tutumlu olmama kısmında benziyoruz.

  YanıtlaSil
 12. hadi bakalım yeterince güçlüysen sigarayı bırakırsın:D
  gaz iyi geldi mi?

  YanıtlaSil
 13. Tatlı arkadaşım,
  Sen bu sigarayı zaten terk etmemiş miydin?
  Bu sefer unut tamamen.
  :))

  YanıtlaSil
 14. Hakkinda yedi gercek konusunda yanilmami$im.Tam tahmin ettigim birisin i$te :)

  YanıtlaSil
 15. Birkaç gündür garip bir yoğunluk yaşıyorum hayatımda.
  Teşekkür ediyorum :)
  Sigara konusunda maalesef birkaç başarısız denemem olmuştu:) Bu defa çok iyi gidiyorum yarın 1 haftayı geride bırakıyorum neredeyse ve canım istemiyor belki rahatsızlığımın da etkisi var sürekli elma armut çekirdek:)
  aslında ne bulsam yiyorum kilo problemim de yok nasılsa diye rahatım.

  Artık zevkten ziyade ciddi manada zorlar olmuştu bakalım bu kez olacak:)

  YanıtlaSil
 16. Pazarlama işi yetenek galiba...Kendini pazarlamakda büyük başarı Ebrucuğum :))))))))))))
  Şu emir oalyı al benden de o kadar.tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler ama hala bu sözü bilir uygulamayız :(((((

  YanıtlaSil
 17. Hastalık derecesinde kaygılıyım ben de, ne çok zorlaştırıyor değil mi hayatı gereksiz yere?
  Pazarlık işine gelince, kendimi pazarlayamadığım gibi işimi dahi sunamam adam gibi, ayıptır benim için böbürlenmek ya da 'ben bunu yaptım' demek sanki. Bu olsa gerek bir türlü yükselemememin sebebi :)

  YanıtlaSil
 18. 2 ve 3 ü ben unutmuşum. kesinlikle haklısın. etrafımda o kadar çok var ki.
  canım mimin var demiştin rengarenk mimi mi?

  YanıtlaSil
 19. güçlü kadın!!!!
  ne güzel söylemişsin
  İnsan güçlü olmalı,
  kendine güvenli kadın en güzel kadındır bence de
  sevgiler

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?