Sayfalar

26.12.2011

Söz Aramızda 2

Parça II
"ÜMİT EN SON KÖTÜLÜKTÜR, ÇÜNKÜ İŞKENCEYİ UZATIR"
"ÜMİT EN SON KÖTÜLÜKTÜR, ÇÜNKÜ İŞKENCEYİ
"ÜMİT EN SON KÖTÜLÜKTÜR, ÇÜNKÜ
"ÜMİT EN SON KÖTÜLÜKTÜR,
"ÜMİT EN SON
"ÜMİT EN 
"ÜMİT" derken.... telefonu çaldı...... ve doğruldu yatağında;
Arama ihtimali olanları düşündü. Telefon çalarken araması muhtemel isimleri akıldan geçirmek garip bir hızdı. Düşünmeye çalışırken telefon gittikçe hızlanır, arayan oradan fırlayacakmış gibi, kan kaybeden hasta gibi acelecidir sanki. 'İçerisinde kesinlik olamayan akıl yürütmeler yine' dedi. Doğruluğuna kendisi bile inanmadan yanağına kondurduğu gülümsemeyle açtı telefonu.

Her zaman yanlışlıkla çalınan zil, yanlışlıkla aranan telefon hoşuna giderdi. Doğru arayanlardan daha çoktu. Kızmıyor, sinirlenmiyordu. 'Galiba yanlış aradınız' dedi boğuk bir sesle. 'Onlarca yanlış içerisinde bugün belki de en doğrusu sizin beni yanlış aramış olmanız' diye ekledi. 
Ne var bu kadar kızacak, hem kızması gereken ben değil miydim? 

Ardında bıraktığı şehirleri düşündü. Her şehirde aşık olduğu incecik belli esmer kadınları. Sanki sadece isimleri, biraz da boyları farklılaşıyordu. Her şehir ince belli esmer kadınlarıyla hazırlanıp kucak açıyordu. Gittiği her şehirde ne kadar gizlenirse gizlensin kendini ihbar ediyordu yürüyüşü, müzikleri, sigara dumanını içine çekişi. Her şehir ayrı bir hafızaya sahipti. Bir diğer şehre devrederken illegal yanlarını uluorta saçılıyordu yalnızlığı. 'Belki de artık ellerim ceplerimde ıslık çalmalıyım' dedi. Sonra  ince belli esmer sevgililerini düşündü. 'Ellerini tutmalıyım'dedi ellerine bakarak.
********
Not: Bölüm I Pandora'nın sayfasında yani hikayeyi başlatan o. Ben sadece çok az devam ettirebildim. Dönüp dolaşıp güzel bir hikaye çıkacak ortaya eminim. Başlangıç kadar güzel olmadı. Şimdi sıra Karōshi'de.

Görsel : Wassily Kandinsky

36 yorum:

 1. devamını beklıyorum,bakalım hıkaye nereye gıdecek cok guzel bırsey yapmıssınız :)

  YanıtlaSil
 2. vermeye çalıştığım duygunun yok olmayacağına ve oradan devam edeceğine öylesine emindim ki. "onunki kadar güzel olmadı" ifadene katılmıyorum... daha ne olsun?

  ince belli esmer kadınlar betimlemene ise bayıldım. bana göre sanki esmer kadınlar var olan kadınlar gibi geliyor. silik olmayanlar gibi. birileri bu söylemime alınabilir ama ne yapayım bu konudaki düşüncem bu.

  harika bir yazı dizisi oldu ve olmaya da devam edecek. kalemine sağlık benden çok uzaklarda olan ama tam tersi daima en yakınımda hissettiğim canım arkadaşım.

  Karoshi'den hareket bekliyoruz şimdi. haydi Karoshi, sıra sende....

  YanıtlaSil
 3. I.Bölüme baktınız değil mi?

  YanıtlaSil
 4. Canımm Pandora son dakikada bir ters köşe yapmazsa Karoshi:) Nereye varacağından bile eminim aslında. Aynı yöne bakıyoruz, aynı hislerle ve çok çok benzer tepkilerle.
  Meraktayım Karoshi hanım bir an evvel yazar umarım:)
  Esmer kadınlar başkadır:) Bana da kızan olabilir belki de başkadır işte.

  YanıtlaSil
 5. çok güzel bişey bu :))) bayıldım merakla takip edeceğim... ben de esmer bayanları ve esmer erkekleri daha çekici buluyorum :))))

  YanıtlaSil
 6. süpeeerrrr. Pandora'ya yazdığımı sana da yazayım :) çok zevkli birşey olmuş. devamını bekliyorum :)) anlatımın çok güzel bu arada tebrik ederim ..

  YanıtlaSil
 7. 1.bolumude okudum ama Pandora benı engelledı :)))))

  YanıtlaSil
 8. Anne Kaleminden zevkli arkadaşım benim:)) Ben de çok merak ettim hikaye nereye varacak bakalım. Hoş oluyor arada böyle denemeler:)

  YanıtlaSil
 9. Esotron çok teşekkür ederim. Güzel olacak sonu da eminim.

  YanıtlaSil
 10. Biricit Red Sonjam o sebepsiz yapmaz hiçbirşeyi. Bilmem neden engelledi?

  YanıtlaSil
 11. sızın bu yazınızı okudum,ılkını de okumak ıcın onun bloguna gıttım sızdekı lınkten,sonrasındada hıkayenın basınıda okudum,cok guzel bırsey yapmıssınız devamını beklıyorum dıye yazdım yorum kısmına ve blogunuda takıbe aldım,ama kendısı benı engellemıs,benım yazılarımada hakaret dolu seyler yazmıs engelleyınce bende yorumlarını sıldım onun,bır anlam veremedım kısısel hakaretlere baslamıs ıstersenız gosterebılırım bı anlam veremedım zaten kendısıne :)
  bısey anlamadım gercekten nıye bu sekılde bır davranıs sergıledığınıde anlamadım cıdden,şok oldum :)

  YanıtlaSil
 12. vayyy ne güzel cümle: "Onlarca yanlış içerisinde bugün belki de en doğrusu sizin beni yanlış aramış olmanız' diye ekledi. "

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. Sevgili biricitconsungünlüğü,

  şok olacak bir şey yok şekerim. bir fahişe var da seni o sandım, psikopatım da ne yapayım. acelem vardı dışarı çıkacaktım okuyamadım yazılarını. yoksa anlardım senin o salak olmadığını. ay lğtfen kusura bakma yaaa, nolursun. ama sonra dedim ki "a-aaa ne aptalsın pandora yaaa. çok yüklendi biricit'e. biricit o fahişe olamaz ki. bak ne kadar akıllı biricit yazmış güzel güzel. o geri zekalı da o kadar beyin var mı ki blog açsın da yazsın. yazsa da kendi gibi g.t g.t şeyler yazar çünkü ancaakkk onu becerir." işte bu yüzden senden herkesiiiinn önündeee özür diliyorum şekerim. İP'ler karışmış ne yapayım. çok çok afedersin. kötü başladık, iyi de gitmez. sen beni okuma boşver. gerekirse Nehir ida blogumdan kopyalar da atar sana. olmaz mı?

  ayrıca da hakaret falan deme yaptıklarımı öküzüm hayatım en, kibarlıktan anlamam.

  YanıtlaSil
 15. Siz üçünüz bir yaza durun bende seni arayan yanlış telefondan konuyu alıp ikinci bölümü oluşturmaya başladım :)))

  YanıtlaSil
 16. yayınladım :)

  devam edeceğim

  YanıtlaSil
 17. Hahahaha :) çorba da tuzum olsun

  YanıtlaSil
 18. Atalarımın bi bildiğivar ki sarışın derdine rus steplerine at sürmüş.:P

  YanıtlaSil
 19. Hahaha bu da yaklaşım tabi Yoldaş bence o atların kafa karışıklığından:P

  YanıtlaSil
 20. Aslında hem atların hem ataların demeli galiba:)

  YanıtlaSil
 21. Biricitconsungünlüğü nedenlerini kendisi açıklamış ne desem olmaz şu aşamadan sonra.

  YanıtlaSil
 22. Gugukum kuşummm sevdinse sana da derim bennnn:)

  YanıtlaSil
 23. Bana kalırsa, ne yaptıklarını biliyorlardı. Sizinle mi uğraşılır kardeşim. Ağzı var dilleri yok.:P

  YanıtlaSil
 24. Umar çok güzel olmuş her ne kadar bu haliyle tanıyamasam da :))

  YanıtlaSil
 25. Olmamı Yoldaş sadece anlamıyoz:) Gerçi haklarını yememek lazım cidden özene bezene yaradılmışlar. Aynııı bizler.

  YanıtlaSil
 26. önemli değil PaNDoRa bir yanlıs anlama oldu sanırım :)

  YanıtlaSil
 27. heyy burası ne kadar da demokratik ve şeffaf bi yer:D

  YanıtlaSil
 28. kaleminize sağlık,ortaklaşa yazı fikri süper duygular sanki aynı kalemden düşmüşçesine sürüklüyor. ister istemez hikayenin devamı zihninde oluşuyor insanın ve devamını ben yazayım istiyor :) istiyor da emeğe saygı beklemeye koyuluyorsun hadi devamı gelsin çatlatıcaksınız bizi :)))
  sevgiler...

  YanıtlaSil
 29. Sonra ince belli esmer sevgililerini düşündü. 'Ellerini tutmalıyım'dedi ellerine bakarak.

  Avuç içinin, nadasa bırakılmış tarlaya benzediğini gördü. İllegal yanlarının işsizliğe mi neden olduğunu, yoksa işsizliğin illegal yanlarını mı tetiklediğini muhasebe etti; neden tek sevgilide tutunamadığını da...

  Birden fırladı yataktan. damarları nasır çatlaklarında kaybolmuş bu eller ince belli esmer sevgilinin tenini de çizebilir, hayallerini de diye düşündü.
  ............
  yazıları okuyunca transa gelmemek imkansız:)

  o kuzeyin sarışınları antalyada esmerleşip döndüklerinde hava beyazlara atıyorlarmış:)

  YanıtlaSil
 30. Kuşum değil mi önce evlerimizde (bir nevi evim burası da) hep demokrasi tam demokrasi sonra da her yerde:)

  YanıtlaSil
 31. Sevgili Çiço neyseki aceleciyiz hepimiz de yoksa çok beklerdik. Karoshi de yazdı:)

  YanıtlaSil
 32. Ooo Zihni Abi harika bir ekleme olmuş:) Galiba bundan sonra ortak yazı daha sık yazmalıyız ne dersin? Sen de ol Yoldaş Halil de ikinizin de dili çok iyi zaten tescilli.

  Hımm o güzeller konusu tartışmalı tabi:)

  YanıtlaSil
 33. Mayam işlerin rahatlayınca sen de katıl.

  YanıtlaSil
 34. sevgili Ba(l)cı,
  bitirmeye çalıştığım bir yazı var son onbeş gündür. zaman ve konsatrasyon sorumum engel oluyor. bu yüzden sonunu alamıyorum. belki parça parça paylaşmaya çalışabilirim. belki uzun zaman sonra da biter diye düşünüyorum. ama bir gün mutlaka...


  sizin bu serinizi ilgiyle okuyorum. okumanın yazmak kadar zor olmadığı bilinir. hem sizin kadar akıcı ve romanımısı yazamayacağım kesin.
  izlemeye devam edeceğim.
  sevgi ve saygılarımla efendim:)

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?