Sayfalar

19.03.2011

İda'dan.

Dün akşam uyuturken sohbet ediyoruz yine uçtu oğlum.Çocukların hayal gücü ve gittiği yer inanılmaz. 
- anne şimdi ben astronot olacağım ya, bilim adamı da olmuş olurum o zaman görünmezlik spreyli yapacağım.Sıkıp üzerime rahat rahat şımarıklık, yaramazlık yapacağım.
- Oğlum görünüyorken de yapıyorsun zaten.
- Anne o zaman göründüğüm için hemen söylüyorlar:))
Bir de küçültücü spreyl yapacağım sana sıkıp Poyraz kadar yapacağım seni. (poyraz 3 yaşında kız kardeşimin oğlu) oynarız beraber:)
Bu arada durmaksızın konuşuyor konudan konuya atlıyor. İda bir de öyle coşkuyla konuşur ki ellerini de çok kullanır benim gibi.
- Anne 18 Mart ya bugün hani Çanakkale haftası ya.
-Evet oğlum.
-Bana sadece Atatürk'ün gösterilmesi çok yanlış geliyor binlerce insan ölmedi mi? mesela Seyit Onbaşı gibi!
Küçük Kara Balık acaba çok mu erken okuttuk :))
Not: Bugün öyle bir iş günü yaşadım ki saat 18.39 ilk kez oturdum diyebilirim. Bu kadarcık yazıyı birkaç hamlede tamamlayabildim.

23 yorum:

 1. Maşallah İda'ya. Hayal gücü müthiş. Her daimde böyle geniş bir ufukla bakar inşallah hayata. İnan bende daha yeni rahat olabildim. Artık fatura kesmekten stok açmaktan kollarım ağrıdı . Bilgisayar ve nebim programını görmek istemiyorum :) Ama bilgisayarın bu yönünüde seviyorum. Herkesin hayatını farklı bakış açılarını okumayı seviyorum. Seni ve İdaya ait herşeyide seviyorum :D Sevgi pıtırcıklığım üzerimde sanırım :D İyi haftasonları bu arada. Ankarada hava bugün çok güzeldi. Yarında öyle olur umarım. Atarız kendimizi avm harici yeşilliklere.

  YanıtlaSil
 2. Aferin IDa'ya coookk zekii amaa :)

  YanıtlaSil
 3. Güzelll!
  Bu iş patırtısı arasında sigaraya fırsat bulamamışsındır! :))
  Fot. Mak. geliyor, yaşasın! ;)

  YanıtlaSil
 4. Cin İda'nın annesi, bloga ulaşabilin galiba sonunda:)
  Hasret bitti galiba, hayırlısı.
  Öerim seni de, İda'yı da...

  YanıtlaSil
 5. hahahaha harika ! Nehir ida, spreyle falan uğraşması çok yaratıcı ancak bir gün karşına "ben kardeş istiyorum" diye gelir mi acaba? :))))

  YanıtlaSil
 6. Çocukların hayal gücü muhteşem oluyor.İdaya söyle ışınlanmayı icat etsin ki her yerde olabilelim. Muhtemelen bunu da düşünmüştür :))

  YanıtlaSil
 7. iyikide yazmissin ama ben gorunmez bu cocuklari cok seviyorum cunku... xxx sevgiler

  YanıtlaSil
 8. Maşallah..Çok zeki çocuk..
  Haftasonu güzel güzel dinlen Ebrucum..
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 9. 41 kere maşallah İda kuzuya.
  Büyümüşte küçülmüş bu kuz Allah nazarlardan korusun.

  YanıtlaSil
 10. Heycanlandim yaa bunlari okurken.Böyle zamanlarda var demek haa.Hayal gücü harikaymis.Maasallah :)

  YanıtlaSil
 11. Bu çocukların eleştirisel düşünceleri böyle filizlenirken bunun yok edilecek olması ya da bastırılması bile bazı çocuklara sökmez,umarım onun için de geçerli olur.Eğer vicdan duygusu gelişmeye devam ediyorsa tabiki.Okurken aklıma geldi.Çanakkale'yi anlatırken hiç Atatürk'e değinmeyen kesimin(bir cümle olarak bile geçmiyor)çocukları da neden hiç Atatürk'ten söz etmiyorlar diyor mudur?Dediğiniz gibi bu düşünce yapısı okudukları ile ilişkili.Azıcık bir duraklama dönemi geçirecek.Ama kitaplarla beslemeye devam edince başarısına siz bile şaşıracaksınız.Üstelik hem başarılı hem de sosyal bir çocuk demenin mutluluğu bir başka güzel...

  YanıtlaSil
 12. İda büyüyecek okullarda Nutuk kitaplarını gözüne gözüne sokacaklar. Saçma sapan makaleler okutturacaklar. Sonra

  Yine haber yoktu Küçük Kara Balık’tan...

  YanıtlaSil
 13. Maşallah İda...Kitapdan çıkardığı sonuç harika. Evet tek başına yapılmaz ama kahramanlık ve liderlik böyledir işte, hep onlardan bahsedilir. Lütfen bunları iletirmisin İda'ya...

  YanıtlaSil
 14. Assahara her gün yeni bir şeyle geliyor. Hiçbir şeyin ambalajını,kutusunu atmıyor bişey yapıştırıyor kesiyor filan :)) Teşekkür ederim.

  Profösör:))

  Gül şımarık şımarık:))

  Ekmekçim yok yok o olay tamam:) Hem ilacı da içmiyorum fena halde rahatsız oldum ilaçtan mide bulantısı baş dönmesi 1 kez içtim bıraktım ilacı.

  Leylak Dalı yok yok saat gece yarısı olmak üzere ve ben yeni gelebildim öğlen baktım açamadım hiç açmak istemedim bir daha da evden attım kendimi:)

  Momentus gelmez mi onu da dedi:)

  İremmis düşünmüştür her halde bilmiyorumki:) Artık çoğunu hatırlamıyorum bile.

  YanıtlaSil
 15. Özlem Annem onların dedikleri, düşündükleri çok özel cidden değil mi?

  Hayatın Süs Payı teşekkür ettim:)) Dinlendim ama 1 gün yetmiyor :(

  İkiz Anneciğim teşekkür ettim:)

  Yazan Anne teşekkür ederim.

  EG:)


  Adsız onun sadece görüneni görüp öylece geçip gitmesine engel olmak için elimizden geleni yapıyoruz umarım başarılı oluruz. Sorgulayan başkalarının acılarına kayıtsız kalmayan,iyi bir insan olması için çabamız umarım olur.

  YanıtlaSil
 16. Şiirsel Yorum soksunlar soksunlar onlara karşı da donanımlı olması için çabamız.

  Ballı Lokmam iletirim tabi ki:)

  YanıtlaSil
 17. böyle mantıklı cümleler kuran büyümüş de küçülmüş de olan çocuklara bayılıyorum :) bence hiç erken olmamış okuması hatta devam edin okutmaya.maşallah canım sevgiler...

  YanıtlaSil
 18. Ida'ya ne diyecegimi sasirdim bu yasta ne akilli laflar! Boyle giderse bilimadami da olur astronot da. Ne olursa olsun insallah hep mutlu olsun. Bizim icin opersin oglusu

  YanıtlaSil
 19. İda sen benim kahramanımsın :)

  YanıtlaSil

Siz ne dersiniz?